Hor.OtTitres.com

Četiri karakteristike koje omogućuju sumnjati bolesti štitne žlijezde

Četiri karakteristike koje omogućuju sumnjati bolesti štitne žlijezdeŠtitnjača je mali organ nevidljiv na prednjoj strani vrata koja radikalno može promijeniti naše živote.

Sjećam metamorfozu koja se dogodila s mojim mladim susjedom. Na sastanku je pitala kako moje zdravlje? Odgovorio sam da sam normalno ne žale.

„Ja ne prepoznaju sebe. Osjećam da je potpuno bolestan. Živci, kao niz. Ja razbiti na novčane kazne i bilo platiti. Počeo sam osjećati svoje srce, gdje se nalazi.

Bez razloga diže mala temperatura. Sva vremena otići mokra, jer je postojao snažan znojenje. "

Doista, prije nego što mi je bilo još jedna djevojka. Ranije, miran, uravnotežen, bez nepotrebnih emocija žena pretvorila u trzanje, mučeni ljudska simptome. Kasnije je otkrio bolesti štitnjače.



Štitnjača regulira metaboličke procese u tijelu. Njihova povećana ili smanjena funkcija, možete reći sljedeće kliničke znakove: tjelesnu temperaturu, puls, rad žlijezda (znoj, slina, spol), učestalost mokrenja i defekacije, disanja, itd Sve hormonalne organi pogođeni na ovaj ili onaj na metabolizam način. Stoga, ako postoji apatija, razdražljivost, depresija, loš san, nedostatak energije - to nije performanse bolesti štitnjače. Malo je vjerojatno da to daje razloga da preuzme bilo koju određenu patologiju.

Ipak, postoji niz specifičnih simptoma, koji se mogu sumnja da nešto nije u redu sa štitnjačom. Postoji nekoliko simptoma i dodatne.

Znakovi ukazuju na probleme sa štitnjačom

Prvi znak: Exophthalmia ili egzoftalmus. Tahikardija i znojenje.

Izražavanje pacijenta lice postaje uplašen: oči su mu malo i rijetko treptaj izbočen. Već jedan od tih promjena može se posumnjati hipertireoze. To je vodeći simptom. Može biti popraćena dodatnim simptoma: lupanje srca (tahikardija), tremor od raširenih prstiju, ponekad u glavu. Čovjek „smatra” povišenoj temperaturi, boli znojenje i brzog impulsa (bpm) 120-150. Izgubiti težinu.

Sve to ukazuje na povećanu funkciju prostate. Zatim tiroidni hormoni mjeri.

Drugi znak: Pojava hladnoće (hladna senzacija stalnom) u kombinaciji s bradikardija (otkucaja srca - 60 udaraca u minuti i niže).

Potrebno je provjeriti prisutnost dodatnim značajkama: blijedo i natečen lice, oticanje nogu i ostalih dijelova tijela, ali za razliku od uobičajenog oteklina, jame, kada pritiskom prst na koži nisu formirane. Zatvor i nedostatak znojenje, debljanje.

Povreda živčanog sustava: inhibirana ponašanja, neraspoloženje.

Sve to daje osnovu za sumnju na patologiju prostate povezana sa smanjenom funkcijom. Možda: hipotireoza.

Treći znak: menopauza. Tu je izraz: genitalije držati pod kontrolom štitnjača. Dakle, smanjenje proizvodnje spolnih hormona definitivno utjecati na štitnjača. Postoji sekundarni hipo- ili hipertireozom.

Dakle, sve žene menopauza treba biti oprezan s bolestima štitnjače. Ako razvijete simptome povezane s metaboličkim poremećajima, provjerite žlijezda. Rana menopauza također treba svoje ispitivanje.

Četvrti znak: Izbočine na prednjoj površini vrata Slično oteklina. Ponekad je moguće testirati formiranje. U tanke ljudi to je lako vidjeti golim okom. To može biti popraćeno promjenom u glasu, umanjena gutanja. Postoji osjećaj kvržicu u grlo, koji uvijek žele progutati.

Nije potrebno odgoditi, endokrinologa konzultacije pomoći će potvrditi ili ukloniti sumnje. A vrijeme provedeno štitnjače lijekove, kako bi se izbjegle komplikacije, vratite stari radost života i sklada. Hoće li se vratiti u prethodno stanje.

Dijelite na društvenim mrežama:

Povezan
Simptomi čvorova u štitnjačeSimptomi čvorova u štitnjače
Simptomi bolesti štitnjače i smjernice za liječenjeSimptomi bolesti štitnjače i smjernice za liječenje
Simptomi bolesti štitnjače od simptoma bolestiSimptomi bolesti štitnjače od simptoma bolesti
Normalno veličina i volumen štitnjačeNormalno veličina i volumen štitnjače
Liječenje nodularnog gušavost narodnih lijekova: savjeti za upotrebuLiječenje nodularnog gušavost narodnih lijekova: savjeti za upotrebu
Kao što je prikazano autoimuni tiroiditisKao što je prikazano autoimuni tiroiditis
Gdje je štitnjača?Gdje je štitnjača?
Što znači nisku razinu TSH uz normalnu T3 i T4Što znači nisku razinu TSH uz normalnu T3 i T4
Palpacija štitnjače ili vještim rukama liječnik-endokrinologa čuvaju svoje zdravljePalpacija štitnjače ili vještim rukama liječnik-endokrinologa čuvaju svoje zdravlje
Simptomi hipertireoze i uzrokuSimptomi hipertireoze i uzroku
» » Četiri karakteristike koje omogućuju sumnjati bolesti štitne žlijezde

Hor.OtTitres.com
Bolest Analize Dijagnostika Medicina Pripravci Oprema Zdravlje Trudnoća i porođaj Ethnoscience Odgovori na pitanja Miscelanea