Hor.OtTitres.com

Ples Mandala.

Kad sam prvi put vidio video s plesne Mandala, samo nisam mogao sam otrgnuti od ekrana - tako snažan dojam da proizvodi. Utjecaj Ples Mandala za energiju je toliko jaka da je na fizičkoj razini, čak i samo gledanje videa.

Samo sam htjela podijeliti ovo čudo sa svojim čitateljima. Mandala Ples - ženska ples, otkrivajući ženskoj prirodi da budi prirodnu žensku moć. No, to ne znači da je Mandala Ples nije vrijedan gledanja ljude! ples - da, stvarno ne isplati :-) Ali izgleda - čak i kao što je to moguće i potrebno. Ironično, ljudi vidjeli Mandala Ples će suprotan učinak - .. Tj, to će probuditi mušku, mušku energiju. To je vlasništvo i ženskog i muškog energije (za objašnjenje ovog fenomena je izvan opsega ovog članka, ali dno crta, mislim da je vrlo intuitivno).

Dakle, ono što je ples Mandala?

7 - čakre Mandala Plesneples Mandala - nije samo ples, a energija prakse, temeljen na sustavu od 7 čakri.

Iako je praksa Mandala Dance nedavno pojavio (osnivač Mandala plesa - Maya Kuritsina), ali korištenje plesa kao duhovne prakse - fenomen nije nov u sebi. Ova praksa podsjeća na svetog plesa od sufija, indijski hram i tajlandski ples. Možemo se sjetiti, na primjer, šamanski ples ili prakse kao što su Qigong i Tai Chi - (ne sasvim ples, ali - rad s energijom i meditacije u pokretu).

Tako Mandala ples - to je rad sa energijom. Žena izvodi plesni Mandala, usmjerava svoju energiju i povezuje sa energijom zemlje i neba (vidi. Meditaciju "Zemlja i nebo") I sa svojim zenske strane. Tijekom plesa, energija transformacije. Svrha prakse Mandala plesa je da donese žensko tijelo u skladu s odgovarajućim vlastitim ženskoj prirodi, otkrivanje i usvajanje njihovog ženskog biti, priznavanje boginja i kombinirajući sve oblike ženske energije u prirodi.

Osim toga, ples Mandala je duhovna praksa, on je, kao i svaki drugi energetski praksi i wellness praksa. Pospremanju energiju, mi neizbježno vratiti fizičko zdravlje, postati lijep i atraktivan.

ples Mandala - ples, meditaciju i iscjeljivanje tijela, energije i svijesti.

Što su pokreti plesa je Mandala?

cvijet života - Mandala PlesPokret Mandala se izvode ne samo tijelo već i maštu. tijelo "protantsovyvayutsya" Mau, kružnice, spirale i valovi. I u mašti vizualizirati isti lik, koji se sastoji od duginih svjetlosti. Kretanje tijela i mašte usmjerene energije.

Osnovni oblik je osam, kroz koji povezuje sve centre i destinacije, i linije do ravnoteže naše energije. Spirale i valovi daju smjer energije. Krugovi kombinirati sve slike.

Općenito, ples je izgrađena na načelu "cvijet života" u skladu s sakralne geometrije. Energija se šalje energetskih centara 7, a od njih - s vanjske strane. Energija prolazi ispunjava čakre odozdo (1 - MULADHAR, 2 - svadhistana 3 - Manipura, 4 - Anahata, 5 - 6 vishudha - Ajna, 7 - sahasrar).



Mandala, "crtate" pokreti plesa, uskladiti energetsko polje žena, uspostavi vezu između svijesti i energije, ravnotežu yin i yang (muški i ženske energije), uskladiti rad lijeve i desne hemisfere mozga (također se odnosi na muške i ženske principe u nama), ukloniti blokove i pročišćeni od "informacije krhotine",

Plesni pokreti Opis Mandala (kao što je prikazano u lekcijama Maya):

Prvi stavak Mandala plesa - vrtlog energije spiralu od dna prema vrhu - kazaljke na satu. Ruke slijediti energiju (i poslati ga). Prvo smo dodali dlanove, dlanovi su nasuprot prva čakra (smještena u perineum), prsti koji upućuju prema dolje. Početak pokreta od stopala, koljena pomicanje (porast dlan drugu čakru - abdomen). Idemo do kukova i pletiva spirala bokove. Skrećemo na pokrete želuca i podići energiju na unutarnje organe trbuha (dlanovi se izdižu iznad - na solarni pleksus - i odvija prste prema naprijed). Idemo do grudi i isto vrtloženja pokreta za podizanje energije srčane čakre (nalazi se u središtu prsnog koša). Palm, a također diže na sredini prsa i pretvara prste. Doći ćemo do grla (palmino ustati i ostati iznad grla na suprotnom kraju pokreta) i postupno izdižu iznad. Zaustavit ćemo se na trenutak i proći u drugi pokret.

Drugi pokret Mandala Ples - Mi izostaviti energija spiralno prema dolje - kazaljke na satu. Ruke opet slijediti energiju, ovoga puta - dolje. Sve kao u prvom pokretu plesnog Mandala, samo u obrnutom redoslijedu: vrat, prsa, trbuh, bokovi, koljena, noge. Na kraju - mi izostaviti energiju u zemlju i stajališta.

3. pokret Mandala Ples - energizira prve čakre valovit natrag i naprijed. Ruke slobodno kretati uz strane tijela, u vremenu s valovitim bokovima - naprijed i natrag. Palm razvijati naprijed - pri vožnji naprijed, nazad - pomicanje unatrag. Dah - kroz usta (i udisati i uzdisati). Tako energizira prvu čakru (Muladhara) smještenog u prepone. Pokret se može nastaviti za 3-5 minuta.

4. Pokret Mandala Ples - Osam privući usmjeravanje energije prema gore. Ruke je stavio ruke na trbuh i bokovi početi izvlačiti osam pokreta. Tada otkrivaju ruku i izvući osam i bokove i ruke. Nastavljajući izvući tijelo i osam ruke, podizanje energije up, kombinirajući muške i ženske energetske kanale i svih 7 energetskih centara u (čakre). Na kraju - kako usmjeriti energiju u nebo.

5. pokret Mandala Ples - Osam privući usmjeravanje energije prema dolje. Kao i zadnji pokret, i dalje rissovat osam tijela i ruku, ali izostavljajući energiju prema dolje, povezivanje svih centara (čakri od vrha do dna). Nakon postizanja niže (prvi) čakra je stavio ruke na trbuh, a nastavlja se izvući osam kukova.

Drugi pokret Mandala Ples - Osam privući usmjeravanje energije prema gore. Ruke i ispraviti ponovno podizanje energije od strane crtanje osam (kao što je u četvrtom pokretu), te usmjerava energiju u nebo.

7. Kretanje Mandala Ples - Osam privući usmjeravanje energije prema dolje. Ponavljamo peti pokret.

8. Kretanje Mandala Ples - Mi podići energetsku valovit natrag i naprijed i povezivanje s neba. U početku smo se povezati s prve čakre (s nižom energijom centra). Izvođenje valjati kukovima, a zatim se popne (ruke slijede pokrete tijela, s dlanovima otvorenim, dok pomičete ruke naprijed). Na kraju - uzdignutim rukama iznad glave, a mi poslati energiju u nebo.

9. Pokret Mandala Ples - izostaviti energije valovit natrag i naprijed, te je povezan s masom. Povratak - baš kao u prethodnom pokretu, ali od vrha do dna.

10. Pokret Mandala Ples - Ponovite osmi pokret Mandala ples.

11. Pokret Mandala Ples - Ponovite deveti Mandala kretanje ples.

12. Pokret Mandala Ples - ponavlja četvrti prijedlog (osam, gore).

13. Pokret Mandala Ples - ponavljanje 5. kretanje (osam ispod vrha do dna).

14. Pokret Mandala Ples - opuštanje kroz trese. Početak je lako protresti kukove ih opušta. Nacrtati krug, nastavlja tresti bokovima opušteno. Da li valovi, nastavlja tresti sve više. Prvo - mi izostaviti energiju. Zatim - podići. Ruke, kao i uvijek, pratiti kretanje energije. Ponovite val - odozgo prema dolje i odozdo prema gore.

15. Pokret Mandala Ples - vrtlog energije prava. Nastavljajući gibanje valova, mi početi da se cijelo tijelo u desno, vrti energije u istom smjeru. Zavrsila puni krug (360 stupnjeva).

16. Pokret Ples Mandali - niže i podići energiju valoviti pokreti natrag i naprijed (bez okretanja).

17. Pokret Mandala Ples - distribuira energiju u stranu. Mi napraviti opsežne brežuljkastom pokrete tijela i ruku - u stranu. Mi podići energiju.

18. Pokret Mandala Ples - ispunjava srce energijom. Mi smo počeli na niže energije, a prije dolaska na srčanu čakru (središte prsa), usmjerava energiju u srčanoj čakri, a potom - od nje. I počinje skrenuti udesno, crtanje krugova na razini srčane čakre. Zatim napraviti isti pokret, okretanje u lijevo.

19. Pokret Mandala Ples - otkrivaju srce, crtež osam.

20. Pokret Mandala Ples - Mi distribuirati energiju u ruci, kao u 17. potezu. Potpuno se opustite tijelo i svi pokreti se izvode kroz opuštanje.

Ukupno ima 3 razine Mandala plesa:

Prva razina Mandala plesa - Tijelo Mandala. Ako pogledate na vrhu strukture naših energetskih centara, vidimo da su čakre konture sijeku jedni s drugima i stvoriti složeni uzorak - mandalu.

Druga razina Mandala plesa- Mandala, koji je izrađen od strane brojnih žena plešu u krug. Ako pogledate odozgo, možemo vidjeti kako crtanja mandala se stalno mijenja tijekom plesa.

Treća razina Mandala plesa - Mandala svemir. Izvođenje Dance Mandala, jednu ili više žena koje su povezani s energetskim poljima Zemlje i neba i sve četiri strane svijeta. U tom procesu, sve strane se čini da se rastopiti i postati jedno sa svijetom.

Ples Mandala - video.

A sada idemo napokon uključujući video i zaroniti u prekrasnom meditacije glazbu i ples Mandala! I ne samo da može gledati, ali i da ga probati sami naučiti kako plesati Mandala na sljedećim lekcije tvorac ove prakse - Maya (imajte na umu kako je iznenađujuće dubok glas žene).

Mandala Ples - Lekcija №1.

Mandala Ples - Lekcija №2.

Mandala Ples - Lekcija №3.

Ples Mandala - Maya i Tanit.

Mandala Ples izvode 3 žene.

Ples Mandala - ženska praksa povratka u sebe.

Ples Mandala - intervju s Maya.

Dijelite na društvenim mrežama:

Povezan
30 Načina za povećanje energije žene30 Načina za povećanje energije žene
Tai-bo: ne agresivnost, samo pozitivno i dobro!Tai-bo: ne agresivnost, samo pozitivno i dobro!
Ballroom frizura za dječakeBallroom frizura za dječake
Liječenje boli kukLiječenje boli kuk
Svjetski dan zdravlja 2013 je brišući planetSvjetski dan zdravlja 2013 je brišući planet
Kako naučiti plesati u diskuKako naučiti plesati u disku
Kako naučiti plesati breakdanceKako naučiti plesati breakdance
Ženski fitnes - vrsta gimnasticiŽenski fitnes - vrsta gimnastici
Kako naučiti plesati korak bubanjKako naučiti plesati korak bubanj
Stresne situacije i metode suočavanja sa stresomStresne situacije i metode suočavanja sa stresom
» » Ples Mandala.

Hor.OtTitres.com
Bolest Analize Dijagnostika Medicina Pripravci Oprema Zdravlje Trudnoća i porođaj Ethnoscience Odgovori na pitanja Miscelanea